10 supertipov na učenie jazykov (od superpolyglota)

Keďže najlepšie sa učíme od tých, ktorí sú v danej oblasti špička, dnes vám prinášam ďalšie študijné tipy od polyglota Matthewa Youldena z babbel.com, ktoré výborne doplnia článok … a môžu vám pomôcť v učení jazykov.

Matthew rozpráva plynule 9 jazykmi a ďalšej viac ako desiatke rozumie. Pri rozprávaní plynule prechádza z jedného jazyka do druhého ako chameleón. Ako sa dostať na jeho úroveň? Čítajte ďalej!

 

 1. VEDIEŤ, PREČO TO ROBÍTE

Toto je zvyčajná rada pri učení, ale pravdou je, že keď nemáte skutočne dobrý dôvod na učenie jazykov, oveľa rýchlejšie stratíte motiváciu. Napr. ohúrenie kamarátov so znalosťami francúzštiny je oveľa slabšia motivácia ako zoznámenie sa s Francúzom (Francúzkou), s ktorými budete rozprávať francúzsky.

Nech už máte akýkoľvek dôvod, keď sa už rozhodnete, je dôležité, aby ste urobili všetko pre jeho úspešné učenie.

 

 1. NÁJSŤ PARŤÁKA

Matthew sa naučil niekoľko jazykov so svojím dvojčaťom Michaelom (s prvým jazykom-gréčtinou, začali už v 8 rokoch). Svoje jazykové superschopnosti získali vďaka súrodeneckej rivalite, ktorá ich neustále motivuje a ťahá dopredu. Keď jeden z nich vidí, že ten druhý sa naučil viac, začne žiarliť a viac na tom makať.

Preto je ideálne mať parťáka na učenie. Keď už s ním rozprávate, hovorte cudzím jazykom a super sa naučíte.

 

 1. ROZPRÁVAJTE SA SO SEBOU

Keď sa nemáte s kým iným rozprávať, rozprávajte sa sami so sebou. Znie to možno divne, ale je to super spôsob ako trénovať jazyk, keď ste sami, nedovolí vám zabúdať slová a frázy od jedného rozhovoru po druhý.

Ja sa rozprávam sama so sebou hocikedy, prečo by som to nemohla robiť v cudzom jazyku? :-)

 1. DôLEŽITÝ CIEĽ

Ak budete považovať konverzovanie v cudzom jazyku za cieľ už od začiatku, je menej pravdepodobné, že sa stratíte v učebniciach. Rozprávanie s ľuďmi vám umožní nestrácať zo zreteľa dôležitosť učenia.

Neučíte sa jazyk preto, aby ste sa rozprávali sám so sebou, ale preto, aby ste tento jazyk používali. Môžete pridať do učenia kreatívnu stránku, písať pesničky a tak. Na to, aby ste mohli rozprávať s ľuďmi cudzím jazykom, nemusíte odísť do zahraničia, môžete ísť aj do gréckej reštaurácie a objednať si jedlo po grécky.

 

 1. ZABAVIŤ SA S CUDZÍM JAZYKOM

Používanie nového jazyka je veľmi vhodné poňať kreatívne. Vymyslite zábavné spôsoby učenia: napíšte a zaspievajte obľúbené pesničky, nakreslite komiks, napíšte báseň alebo sa jednoducho rozprávajte s každým, koho stretnete.

Môj tip: Ak bývate vo väčšom meste, skúste sa poprechádzať a určite natrafíte na cudzincov, možno ochotných konverzovať s vami.

Ak nenájdete žiaden spôsob ako sa zabaviť s jazykom, je dosť možné, že nebudete postupovať podľa bodu 4 a váš cieľ stratí na svojej dôležitosti.

Nabudúce si môžete prečítať pokračovanie tohto článku.

JUST PLAY & HAVE FUN!

:-) Rena :-) 

 

Rena Hlavičková
Mojou vášňou sú cudzie jazyky a baví ma inšpirovať ostatných milovníkov jazykov, ako sa ich naučiť rýchlo, efektívne a zábavne. Viac o mne sa môžete dozvedieť tu
Komentáre
 • E-book 5 pilierov efektívneho učenia cudzích jazykov

  Naučte sa rozprávať rýchlo a zábavne, úspešne sa dohovorte vo svete !

  Jedenkrát až dvakrát mesačne Vám budeme posielať prehľad nových článkov na našom blogu a zaujímavé ponuky a akcie. Ochrana Vašich osobných údajov je u nás na 1. mieste.
 • Najnovšie články
 • Kategórie
 • <div class=“fb-page“ data-href=“https://www.facebook.com/MagnetNaJazyky/“ data-tabs=“timeline“ data-small-header=“false“ data-adapt-container-width=“true“ data-hide-cover=“false“ data-show-facepile=“true“><blockquote cite=“https://www.facebook.com/MagnetNaJazyky/“ class=“fb-xfbml-parse-ignore“><a href=“https://www.facebook.com/MagnetNaJazyky/“>Magnet na jazyky bez jazykovky</a></blockquote></div>